Kurt Hvitsjö, soffa, "Hannibal" Isku 1970-tal.
Förkromad stomme, svart läderklädsel. Hjultrissor. Längd 225 cm. Sitthöjd ca 42 cm. Höjd 75 cm.
Åldersrelaterat slitage. Skada. Skumgummit på sittdynorna har förnyats. Kuddarnas bottenknappar har förstärkts. Läderklädseln har tvättats och servats. Helhetsintrycket är gott.