Brosch, "en treblant" ,18K guld i form av ros, med diamant,rubiner, safirer och smaragder. Franska stämplar.

De genombrutna kronbladen öppnar sig för att avslöja en ädelstensinfattad pistill, med texturerade blad och polerad stjälk.
Längd 48-53 mm.
Totalvikt 14,1 g.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
1 300
14 300
1 361
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (8 bud)
11 jun 23:11
1 300 EUR
11 jun 23:11
1 200 EUR
11 jun 23:10
1 000 EUR
11 jun 23:10
850 EUR
11 jun 11:49
800 EUR
11 jun 9:20
750 EUR
10 jun 17:59
700 EUR
8 jun 10:21
500 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Ylva Sinkkonen
Ylva Sinkkonen
+358 50 305 2227

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?