Skrivbyrå, Stockholmsarbete, omkring år 1800, Sengustaviansk.
Fanerad med mahogny. Fyra lådor, varav den övre med nedfällbar front. Beslag av mässing. Fötter i form av bronserade lejontassar. Bredd 110 cm, djup 53 cm, höjd 93 cm. Nyckel finns.
Smärre skador. Lagningar.
Auktionen avslutas
4 dagar 20 timmar
3 000
265
276
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor