Eastwood, "SD-40", elgitarr, Kina 2000-tal.
Serienummer 1900183, solid kropp i amerikansk lind, hals i lönn, greppbräda i Agathis, kropp i röd sunburst, 4x EW RTG single coil mikrofoner, 4x volym 1x tonkontroll, plektrumskydd i röd tortoise, längd 100 cm, bredd 36 cm.
obetydligt slitage, case medföljer ej.
Eastwood Guitars har tillverkat denna nytappning som en hyllning till Hound Dog Taylors elgitarr Kawai S4T/ SD-40, som ursprungligen tillverkades på slutet av 60-talet.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor