Reading Photography F519

Fotografi – ett begrepp som innehåller så mycket. Inom kategorin finns flera olika genrer representerade, alltifrån dokumentära bilder eller arkitekturfotografi till modebilder, rockfoto och naturmotiv. I denna temaauktion, bestående av ett flertal olika titlar (några signerade) har du chansen att genom en privatsamlares bibliotek fördjupa dig i en mängd olika uttryck och livsverk genom monografier och fotoböcker om olika teman. Auktionen innehåller ett antal eftertraktade och ovanliga böcker av såväl svenska som internationella fotografer.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

147. Kandelabrar, ett par, för tre ljus, 1800-tal, Empirestil.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
Aktuellt bud:
12 000 SEK