40
72415

GOLVUR.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
310 000 SEK
GOLVUR.

England, 1700-tal. Av Francis Redstall, Overton. Urtavla av mässing. Mahognyfanerat. Rak form med uppsvängt krön. Lod, pendel och vev medföljer. Höjd 209 cm.

Senare bakstycke.