Målad och förgylld dekor av eleganta damer i sommarpalats, nederdelen med blomster och fågelmotiv. Baksidan med dekor av blommor och runda emblem. Höjd 183 cm, längd ca 243 cm.
Krackelyr, färg- och lackbortfall, defekter.
The Paul R. Wedendal Collection.