Mor och barn
Signerad Lobo. Gjutarstämplar Susse Fondeur, Paris. Numrerad I/V. Guldpatinerad brons. Höjd 12 cm.
Köparen av konstverket kan kostnadsfritt beställa ett certifikat utfärdat av Maria Jaume, Galeria Freites, Venezuela, konstnärens gallerist efter 1986. Galleriet sätter samman en catalogue raisonné över konstnärens verk.
Rolf Schmitz Collection.