162
1182743

MATTA, gobelängteknik, ca 428 x 266-268,5 cm, Aubusson, Frankrike 1800-talets mitt - andra hälft.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 360 - 1 640 EUR
1 430 - 1 710 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Brun botten med stora polykroma slingrande blomrankor. Bred ljusbrun huvudbård med blomrankor och hörnornament. Fodrad.

Slitage ställvis hårt, smutsig, fläckar, skador, hål, många bristningar, ivävningar, lagningar. Skadade sidor.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?