67
151557

BÄGARE, silver. Anders Hjulström, Köping 1792.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
908 - 1 090 EUR
966 - 1 160 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Invändigt förgylld. Konande på rund fot. Vågband. Dekor av graverade blommor och bandrosett samt initialer. Höjd 20 cm.

Bucklor samt graverad inskription.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

977. Skålfat, porslin. Kina, Republik, med märke.
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
Budhistorik
1 800

ditt bud
1 600

ditt bud
1 500

ditt bud
1 400

ditt bud
1 200

ditt bud
1 000

ditt bud
Aktuellt bud:
1 800 SEK