Svart läder med spänne samt beslag i guldfärgad metall. Spänne märkt "FERRE No 46088", magnetiskt lås. Beslag i form av klor och ringar. Fodrad i guldfärgad tyg samt svart läder, ett fack med dragkedja. Brickmärkt "GIANFRANCO FERRE MADE IN ITALY". 17 x 18 x 10.
Obetydligt slitage. Enstaka repor.
Dustbag medföljer.