Svart läder med beiga stickningar bl a i rutmönster. Prytt med CC logo framtill. Ficka utvändigt. Flapp till dragkedja märkt "CHANEL". Fodrad i svart logomönstrad tyg, invändigt två fickor varav en med dragkedja. Stämpelmärkt "CHANEL MADE IN ITALY" samt numrerad. 35 x 22 x 12 cm. Certifikat och dustbag.
Smärre slitage, repor.
Certifikat och dustbag.