Rakform. Svart caviar läder, kula till dragkedja i guldfärgad metall med tvinnad läder rem. Ett fack framtill, dekor av tre CC logos med svart stickningar. Fodrad i svart läder, invändigt två fack varav ett med dragkedja. Stämpelmärkt "CHANEL MADE IN ITALY", numrerad. 29 x 23 x 8 cm. Dustbag medföljer.
Normalt brukslitage.
Dustbag medföljer.