Svart quiltat kalvskinn i påsmodell. Länkar med tvinnat skinnband i silverfärgad metall. Fodrad med svart tyg, ficka med dragkedja samt läderrem med spänne. Fyra tellikor under. Stämpelmärkt "CHANEL MADE IN FRANCE" samt numrerad. Lås, dragkedja samt dekorelemet i form av CC stämpelmärkta "CHANEL". 30 x 33 x 9 cm.
Obetydligt slitage.
Certifikat medföljer.