Svart monogram canvas med svarta skinndetaljer, beslag samt spänne i silverfärgad metall. Spänne i front märkt "GUCCI made in Italy". Invändigt fodrad i svart tyg, ett fack med dragkedja. Stämpelmärkt "GUCCI made in Italy" samt numrerad. 31 x 25 x 11.
Obetydligt slitage. Smärre repor.
Dustbag medföljer.