Svart quiltat skinn, sk caviar. Monogramprytt lås och länk med tvinnat skinnband i guldfärgad metall. Baksida med liten ficka. Fodrad i burgundirött skinn, två fack under lock, samt fack med dragkedja. Invändigt två fack. Numrerad och stämpelmärkt "CHANEL" "MADE IN FRANCE", låset märkt "CHANEL PARIS". 35x22x10 cm.
Kartong medföljer
Bruksslitage.