LJUSKR0NA, Venetiansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Glasklädd stomme med fem ljusarmar. Växtformade dekorspröt i glas. Diameter ca 62 cm, höjd ca 87 cm.

Delar saknas. Slitage. Någon spricka. Möjligen nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK