ALFRED HOMANN & OLE V KJÆR, vägglampor, ett par, för utomhusbruk, "Nyhavn", Louis Poulsen, 1900-talets andra hälft.

Koppar. Märkta med etikett. Längd ca 45 cm, höjd ca 22 cm.

Anlupna. Slitage. Ej funktionstestade. Rostangrepp på skruvar.

Utropspris
8 000 SEK