Tre tallrikar med samma dekor i underglasyrblått, en assiett med dekor i underglasyrblått av pagodlandskap samt en tallrik med polykrom dekor av figurscen. Diameter 20- 24 cm.
Bruksskick. Assietten och den polykroma tallriken med sprickor och lagningar. Nagg.