LUKTDOSOR, 2 st silver 1700/1800-tal

Cylinderformad med lock i reliefdekor av fågel, invändigt förgylld. Utländska stämplar. Höjd 2 cm, vikt 7,1 g.
Bukig form med svängda knäckar, delvis förgylld, otydliga stämplar, rokoko. Höjd 5,5 cm, vikt 20,5 g.

Smärre slitage. Smärre bucklor.

Utropspris
3 000 SEK