BERTIL FRIDHAGEN, bokhyllor ett par, Bodafors, 1960-tal.
Fanerade med teak. Hyllplan upptill, påbyggbara. Nedtill Skjutdörrar med bakomliggande hyllplan. Bredd 80 cm, djup 40 cm, höjd 150-230 cm.
Slitage. Repor. Delar för montage av överhyllor saknas.