MONICA BACKSTRÖM, skulpturer och skålar, 7 delar, glas, Kosta Boda.
Polykrom dekor. Skulpturerna äggformade. Skålarna signerade. Höjd ca 6- 13,5 cm.
Två skulpturer med mindre fotringsnagg. Slitage. Repor.