OKÄND KONSTNÄR, gouache, signerad K. Okunu, 1910-/20-tal.

Motiv med blommor i blått och vitt mot grön fond. I originalram. Ca 66x54 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Inköpt av nuvarande ägares mormors far, som avled 1922. Därefter i arv inom familjen.

Utropspris
2 000 SEK