Emaljerade. Två grytor med lösa lock, en av dem med flätad ställning på teakben. Stekpanna med flätat handtag. Sex tallrikar i teak, märkta "Illums Bolighus". Längd 17,5- 39 cm.
Bruksslitage. Skador på stekpannans handtag. Repor. Fläckar. Tallrikar med mindre skador.