KOKBOK 2 st, Cajsa Warg "Hjelpreda i hushållningen för unga fruentimber" och Gustafva Björklund "Kokbok", bl a 1849.

Gustafva Björklunds kokbok utgiven av Östlund och Berling i Norrköping och tryckt 1849.
Kajsa Wargs kokbok troligen 1700-tal (saknar försättsblad).
Ca 18x11 cm.

Slitage, skador. Cajsa Wargs bok saknar försättsblad. Ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK