GAB, bestickservis, "Rosenholm", silver, 110 delar, Stockholm, 1940/50-tal

14 bordskniv, 20 cm
14 st bordsgafflar
14 st bordsskedar
12 st smörgåsknivar
12 st smörgåsgafflar
12 st teskedar
12 st kaffeskedar
12 st mockaskedar
4 st smörknivar
2 st efterrättsskedar
1 st potatissked
1 st såsslev
total vikt ca 3460 g

Slitage. Senare gravyr.

Utropspris
16 000 SEK