Fanerad i teak. Metall ställning i lackerad metall. 5 sektioner var av en hörnsektion. Olika sektioner med hyllor, skåp samt överskåp med skjutdörrar i glas. samt ett barskåp.Längd sektion 81 cm. Höjd 190 cm. Djup 32 cm. Djupet på hörn sektionen 66 cm. Nyckel finns.
Märken. Slitage. Fanerskador.