GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, 1999.
Stomme av stålrör. Fast stoppad rygg och sits, klädsel av skinn. Sitthöjd ca 43 cm. Längd 160 cm.
Slitage. Fläckar. Repor. Märken.