MÅLNING

Tusch och färg på papper. Japan, Katsukawaskolan, 1700-tal.

Motiv av figurer med körsbärsträd, bildmått 30x66 cm, kalligrafi samt ett rött sigill.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram, veck, revor, fläckar, papperssskador.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T103

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 800
    282 EUR
    354 USD

    Budhistorik (8 bud)
    215 feb 15:172800SEK
    415 feb 15:172600SEK
    215 feb 15:142400SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes