UTAGAWA KUNIYOSHI (1797/98-1861), färg träsnitt, tre stycken. Japan.

En med motiv av figurer inomhus, en hållandes med barn, mått 25x36 cm.

En med motiv av figur på båt, mått 25x37,5 cm.

En med motiv av figur vid vattenhåla, måt 24,3x37 cm.

Smärre veck, smärre hål, missfärgningar, smärre fläckar. Möjligtvis avkortad. Delvis uppklistrad på passepartout. Smärre kantskador. Smärre lagning på ett träsnitt.

Utropspris
2 000 SEK