BESTICKSERVIS, 102 delar, silver, modell "Svensk spets", Sverige, 1900-talets första hälft.

Tolv fiskgafflar, tolv fiskknivar, åtta kaffeskedar, soppslev, såsslev, uppläggningsked, tolv matgafflar,
elva matskedar, elva bordsskedar, tolv bordsgafflar, tio efterrättsskedar, tio fruktknivar samt en smörgåsgaffel. Vikt 5100 gram.

Konditionsrapport

Tio matknivar, två bordsknivar samt nio smörgåsgafflar i nysilver medföljer. Slitage. En frukkniv med vridet blad. Senare gravyr.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Emma Svahn

    Göteborg

    Emma Svahn

    emma.svahn@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss