BESTICKSERVIS

102 delar, silver, modell "Svensk spets", Sverige, 1900-talets första hälft.

Tolv fiskgafflar, tolv fiskknivar, åtta kaffeskedar, soppslev, såsslev, uppläggningsked, tolv matgafflar,
elva matskedar, elva bordsskedar, tolv bordsgafflar, tio efterrättsskedar, tio fruktknivar samt en smörgåsgaffel. Vikt 5100 gram.

Konditionsrapport

Tio matknivar, två bordsknivar samt nio smörgåsgafflar i nysilver medföljer. Slitage. En frukkniv med vridet blad. Senare gravyr.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    15 750
    1 602 EUR
    1 966 USD

    Budhistorik (14 bud)
    320 jan 22:4115750SEK
    1A20 jan 22:4015250SEK
    320 jan 22:4015005SEK