BESTICKSERVIS, 102 delar, silver, modell "Svensk spets", Sverige, 1900-talets första hälft.

Tolv fiskgafflar, tolv fiskknivar, åtta kaffeskedar, soppslev, såsslev, uppläggningsked, tolv matgafflar,
elva matskedar, elva bordsskedar, tolv bordsgafflar, tio efterrättsskedar, tio fruktknivar samt en smörgåsgaffel. Vikt 5100 gram.

Tio matknivar, två bordsknivar samt nio smörgåsgafflar i nysilver medföljer. Slitage. En frukkniv med vridet blad. Senare gravyr.

Utropspris
10 000 SEK