Rund glasskiva. Underrede i stålrör med tre vitlackerade runda träskivor. Diam 90, höjd 43 cm.
Bruksslitage. Skivan med repor samt smärre stötmärken på kanten. De vita träskivorna med krackelyr/färgbortfall. En gummitass under skivan saknas.