BIBEL, Carl XII, "Biblia, thet är all then Heliga skrift på swensko...", Uppsala, 1711.

Helfranskt skinnband med upphöjd ryggbindning. Mått 20,5 x 15 x 12 cm.

Slitage. Skador. Fläckar. Skrift. Några löst sittande blad. Ej fullständigt genomgången.

Utropspris
2 000 SEK