Hänge med briljantslipade diamanter totalt 0.05 ct enligt gravyr och fasettslipad rubin. Stämplad GHA 750. Höjd inklusive ögla 15 mm. Venezialänk. Stämplad GHA 750. Längd 50 cm.
Hänge 18K guld med briljantslipade diamanter totalt ca 0.05 ct och rubin. Höjd inklusive ögla 20 mm.
Örhängen med små briljantslipade diamanter totalt ca 0.08 ct och rubiner. Höjd ca 10 mm.
Totalvikt 11 gram
Bruksslitage.