BESTICKUPPSÄTTNING, 47 delar, silver, mestadelen CGH och GAB, främst 1900-talets första hälft.

"Svensk spets". Tolv bordsgafflar (18,5 cm), elva bordsknivar med blad av rostfri stål (21,5 cm), tolv bordsskedar (18,5 cm) samt tolv teskedar (13 cm). Total vikt 1845 g.

Bucklor. Slitage. Gravyr.

Utropspris
5 000 SEK