BÅLSLEVAR, 2 st, silver, 1800-talets första hälft.

Svärtade svarvade skaft. Daterade 1808 och 1832. Längd 39 och 43 cm.

Bruksslitage.

Proveniens

Skånskt samlarhem.

Utropspris
1 500 SEK