Troligen Turkiet. Stämplat 900. Halsband längd ca 43 cm. Armband längd 19,5 cm. Bredd båda ca 20 mm. Vikt 186 gram.
Anlupen. Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10