BOK, Lloyd Llewellyn, "Anteckningar under ett tjugoårigt vistande i Skandinavien", Nordens Fauna, Stockholm 1855.

Tryckt på Albert Bonniers förlag i Stockholm 1855. Delvis illustrerad. Halvfranskt band. Ca 22x15,5 cm.

Kraftigt slitage, skador. Försättsblad saknas.

Utropspris
1 500 SEK