Tonat glas med slipad dekor. Märkta "OF GA 1676" respektive "OF GA 132112 ES(?)". Vasens höjd ca 16 cm. Skålens diameter 21,5 cm, höjd 13,5 cm.
Slitage. Repor. Märken.