30 kuverttallrikar i mässing, "Skultunas Jul", delvis förgyllda, med dekor av häst och släde framför kyrka, daterade 1978, diameter 28 cm. Åtta pokaler i mässing, höjd 16 cm.
Bruksskick. Pokaler med monogramgravyr.