AUGUST VILHELM DENCKER

(Tyskland, 1882-1942)
AUGUST VILHELM DENCKER
(Tyskland, 1882-1942)

AUGUST VILHELM DENCKER, olja på duk, signerad och daterad 1925.

Landskap. Bildens mått 56 x 97 cm.

Sedvanligt ytslitage. Färgbortfall och senare fästning i kant. Löst sittande i ram.

Utropspris
2 000 SEK