CARL FAGERLUND, bordslampa av glas, Orrefors 1960-tal.
Rund med underfång i grågrönt. Påklippta slingor i klarglas. Signerad Orrefors RD 1304, metallen märkt ORREFORS RD 1304 60 W. Höjd inklusive montering ca 38 cm.
Repor undertill. Smärre slitage. Ej funktionstestad.