FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, SKÅLAR, 3 st, risporslin, signerade Arabia F.H.Kj. Made in Finland.
Höjd 8, 10 och 13 cm. Största skålens diameter 22 cm.
Smärre slitage. Rektangulära skålen med spricka.