Imitationsmålade. Spegel med skuren dekor och genombrutet krön. Mått 199 x 86 cm. Bord med stenskiva. Bredd 78 cm, djup 31 cm, höjd ca 58 cm.
Skador samt dekorbortfall. Lagningar. Sprickor. Ställvis färgbortfall. Slitage.