Resa till Goda Hopps Udden,Södra Pol-kretsen och Omkring Jordklotet Åren 1772 - 76.Nordiska Bokhandel Stockholm 1968.

Facsimile av original uppl 1783,1803,1818.Upplagan är tryckt i 550 numrerade exemplar,dessa med nr:103.Två st ex i Kassett, från Nordiska Bokhandel Stockholm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Ena boken börjar släppa i ryggen.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Lundberg

    Johan Lundberg

    johan.lundberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss