Resa till Goda Hopps Udden,Södra Pol-kretsen och Omkring Jordklotet Åren 1772 - 76.Nordiska Bokhandel Stockholm 1968.
Facsimile av original uppl 1783,1803,1818.Upplagan är tryckt i 550 numrerade exemplar,dessa med nr:103.Två st ex i Kassett, från Nordiska Bokhandel Stockholm.
Smärre slitage. Ena boken börjar släppa i ryggen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.