SERVIS, ca 57 delar, porslin, Couldon, England, 1900-talets första kvartal

17 st assietter, 18 cm
1 ställ för bröd
1 st gräddkanna
1 st djup skål, diameter 11 cm
18 st tekopp med fat + 2 st tefat medföljer
1 sockerskål med lock
1 sockerskål utan lock
10 kaffekoppar med fat + 2 st fat medföljer
2 äggkoppar
1 saltkar
1 st tekanna
2 st mjölkkannor
1 st kanna, 14 cm

Smärre slitage. smärre Nagg.

Utropspris
3 000 SEK