KUDDE, flamskväv, fylld med dun, ca 58 x 58 cm, Sverige 1900-talets förra hälft.

Efter skånskt allmogemönster. Mörkbrun botten med polykrom blomsterurna, fåglar, krans och blommor.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar, skador och hål.

Utropspris
1 500 SEK