MEMA, bestickservis, silver, 47 delar, "Symfoni", Lidköping & Eskilstuna, 1900-talets fjärde kvartal

Tolv bordsgafflar (längd 17 cm), tolv bordsskedar ( längd 17 cm), tolv bordssknivar med blad av rostfritt stål (längd 20,5 cm) samt elva kaffeskedar (längd 11,5 cm). Total vikt ca 1760 gram. I etui.

Bruksslitage.

Utropspris
5 000 SEK