Teak. Stolar med ribbade ryggar och grönblå klädsel. Bord med två iläggsskivor. Brännmärkt. Bordet längd 115+55+55 cm, bredd 115 cm, höjd 74 cm.
Bruksskick. Bord med mindre fanerskada vid mittskarven. Fläckar. Märken. En stol med glipa i skarv.